K personalizaci obsahu a fungování uživatelského prostředí našich stránek používáme soubory cookies.
Pro více informací a možností navštivte naše Zásady cookies.

Udílení cen Mosty 2020

 

 

  V rámci spolupráce s NRZP ČR (Národní rada zdravotně postižených České republiky) se Nakladatelství UMÚN opět stalo partnery slavnostního předávání Cen Mosty 2020. Tato akce se konala 22. září 2021 v Domě kultury města Ostrava. Ceny Mosty uděluje NRZP ČR, aby podpořila aktivity přispívající významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením. Ocenění se udělují za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch těchto lidí.

 

 

Cena Mosty 2020

 

 

  Patronkou celé akce se již tradičně stala Livia Klausová. Mimořádná cena, a to za přínos a vynikající spolupráci, byla udělena Ministerstvu dopravy. Ocenění do rukou místopředsedovi vlády Karlu Havlíčkovi předal hendikepovaný závodník Rallye Dakar Alberto Llovera. Program hudebně doprovodil písničkář Jaromír Nohavica.  

 

 

Jaromír Nohavica

 

 

  Malíře malující ústy a nohama na slavnostním odpoledni zastoupil Jakub Hříbek v doprovodu výtvarnice Milady Sobkové, která mu pomáhá v rozvoji malování. Pro Jakuba byla tato cesta splněním velkého snu – mohl totiž jet vlakem, což v běžném vlakovém provozu není vzhledem k rozměrům jeho vozíku možné. Na tuto akci ovšem NRZP ČR vypravila speciální vlak pro vozíčkáře.

 

 

zástupci Nakladatelství na předání cen Mosty 2020

 

 

  Tímto stručným ohlédnutím za předáním cen bychom chtěli poděkovat Vám všem, odběratelům našich zásilek, díky kterým se mohlo Nakladatelství UMÚN stát patronem akce Mosty 2020. Díky tomu můžeme podporovat NRZP ČR nejen při této slavností akci, ale i v rámci jiných projektů pro hendikepované osoby.

 

 

                                                                                                        Děkujeme!

 

 

Odkaz na oficiální stránky akce: Cena MOSTY 2020 | Národní rada osob se zdravotním postižením ČR | pomáháme druhým (nrzp.cz)