K personalizaci obsahu a fungování uživatelského prostředí našich stránek používáme soubory cookies.
Pro více informací a možností navštivte naše Zásady cookies.

Udílení cen Mosty 2021

Nejen v předchozím roce, ale i letos se Nakladatelství UMÚN stalo partnerem slavnostního předávání Cen Mosty 2021, a to v rámci spolupráce s Národní radou zdravotně postižených České republiky (NRZP ČR). Zmíněné ocenění uděluje NRZP ČR v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením, a sice za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch těchto lidí. Letošní slavnostní udílení cen proběhlo 24. května 2022 v Kongresovém centru ALDIS.

 

Výstavka obrazů před vstupem do slavnostního sálu

 

Výstava obrazů před vstupem do slavnostního sálu

 

    Již tradičně se patronkou akce stala Livia Klausová a záštitu nad 19. ročníkem převzali předseda vlády ČR Petr Fiala, senátor a hejtman Královehradeckého kraje Martin Červíček a primátor statutárního města Hradec Králové Alexandr Hrabálek. Na akci vystoupili Helena Vondráčková a Felix Slováček.

 

 

Předání ceny Pavlu Hejhalovi

 

Předámí ceny Pavlu Hejhalovi

 

     Tento ročník byl velkou oslavou i pro naše sdružení. Vítězem kategorie „Osobnost hnutí osob se zdravotním postižením“ se stal Pavel Hejhal, malíř z řad stipendistů našeho nakladatelství. Po auto nehodě ochrnul na celé tělo a musí být neustále připojen na plicní ventilátor. Svou tvorbou pomáhá získat prostředky i pro handicapované spoluobčany. Cenu Mosty mu předal senátor a hejtman Královehradeckého kraje Martin Červíček.

 

Pavel Hejhal s rodinou a zástupci Nakladatelství UMÚN

  

Pavel Hejhal s rodinou a zástupci Nakladatelství UMÚN 

 

      Závěrem bychom rádi z celého srdce poděkovali Vám všem, našim odběratelům! Zakoupením našich zásilek či reprodukcí obrazů získáváme finanční prostředky, díky kterým můžeme dělat to, co děláme - pomáhat tam, kde pomáháme. Díky Vám můžeme podporovat nejen činnost NRZP ČR, ale i jiné projekty pro handicapované osoby.

 

   Děkujeme!

 

Odkaz na oficiální stránky akce : Cena Mosty | Národní rada osob se zdravotním postižením ČR | pomáháme druhým (nrzp.cz)

 

Fotografie jsou od fotogrfů Pavel a Vojtěch Honovi, dále pak od Vladimíra Linka.